• Krúžky

• Pravidelná krúžková činnosť v šk. roku 2023/2024

KIDS FUN ACADEMY- POHYBOVÁ PRÍPRAVA

- každú stredu v čase od 15:00 hod. do 16:00 hod. v priestoroch telocvične ZŠ, Ul. Gašpara Haina 37, Levoča

URZ ANGLICKÉHO JAZYKA

Inštitút vzdelávnia a jazykov- Mgr. Jana Vondrová

1.skupina - deti najstaršej vekovej kategórie

- utorok v čase od 15:00 hod. do 15.30 hod. v priestoroch MŠ

LOGOPEDICKÁ STAROSTLIVOSŤ

Štátne CPP- PaedDr. Alena Leščáková

-. v poobedňajších hodinách, v priestoroch MŠ, podľa vopred stanoveného časového harmonogramu

TRÉNING FONEMATICKÉHO UVEDOMOVANIA

Súkromné CPP- PaedDr. Patrícia Lorková

- deti najstaršej vekovej kategórie, 1x v týždni (pondelok), doba trvania 45 min.

Fonematické uvedomovanie podľa Elkonina.

Metodika nácviku fonematického uvedomovania je jedinečnou didaktickou pomôckou. Sprostredkúva originálny prístup k nácviku fonematického uvedomovania ako rozhodujúceho predpokladu osvojenia si písanej reči dieťaťom. V tomto prípade ide o originálny, teoreticky zdôvodnený a seriózne prepracovaný program. Dôsledný a pritom hravý prístup umožňuje dieťaťu zvládnuť pomerne náročnú fonematickú analýzu slov, bez ktorej sa v počiatočnom štádiu čítania nezaobíde, ešte skôr, než sa prikročí k samotnému čítaniu. Oddelenie fonematickej (sluchovej) analýzy od náročnej zrakovej diskriminácie (grafickej) je riešením, ktoré túto situáciu zjednodušuje a uľahčuje, pričom zjavne zefektívňuje aj celý proces učenia. Metodika má široké možnosti uplatnenia v oblasti elementárneho vzdelávania v špeciálnopedagogickej a logopedickej praxi, ako stimulácia v rozvoji gramotnosti detí predškolského veku.

_________________________________________________________________________________________