• VIANOČNÉ PRÁZDNINY

• Vianočné prázdniny budú v termíne od 23.12.2022 (piatok) do 6.1.2023 (piatok). Prevádzka bude v MŠ, Gustáva Hermanna č.9 v Levoči. Na prihlásenie je potrebné vypísať informovaný súhlas, prosím rodičov aby ste triednym učiteľkám nahlásili záujem o MŠ počas týchto dní, aby sme vedeli pripraviť inform. súhlasy a organizačné náležitorsti. Začiatok po prázdninách v normálnom režime v našej MŠ bude 9.1.2023 (Pondelok).

Ďakujeme.

• Jabĺčkový beh

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Jabĺčkový beh.

,,JABĹČKOVÝ BEH"- dnes sme si urobili športový deň, kde sme pre deti pripravili stanovištia s bežeckými úlohami, deti súťažili v behu v roznych obmenách‐ prekážkový beh pomedzi jabĺčka, beh vzad, beh s loptičkou, ktorú museli preniesť z jedného bodu do druhého a iné. Odmenou im boli zdravé jabĺčka a sladký jablkový závin, ktorý nám sponzorsky venovala pekáreň Peko Spiš Levoča. Ďakujeme.

• Farby umelcov

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Farby umelcov.

Dnes sa deti oboznámili s farbami‐ základnými i miešanými a ich vplyvom na nás. Aktivitu viedol výtvarník Adam Macko v triede predškolákov. Deti si poď jeho vedením vypočuli prezentáciu a spoločne vytvorili krásne umelecké diela. 🎨 Do našej galérie Mňau pribudne ďalší obraz 😉❤

• Deň materských škôl

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň materských škôl.

Tento týždeň bol veľmi krátky, ale jeho záver veľmi emotívny. Dnešný deň - Deň materských škôl. Bol oslavný, veselý a jednotný. Aj deti, ktoré nemajú rady hromadné podujatia, tancovali ostošesť😄 Významným medzníkom v dejinách predškolskej pedagogiky na Slovensku sa stal dátum 4. november 1829. V tento deň vznikla a bola založená v Banskej Bystrici prvá detská opatrovňa na území Slovenska. Jej zakladateľkou bola grófka Mária Terézia Brunswická. Česť a vďaka patrí tejto grófke za to, že vystihla špecifikum didaktiky materskej školy už v jej počiatkoch: „Tieto malé deti tak vyučujú, že ani nevedia, že sa učili, a celý čas trávia tak, že si myslia, že sa len hrali.“ Ďakujeme za krásny dar pre deti od p.primátora Ing. Miroslava Vilkovského, za fotostenu Emma Decore a rodičom za drobné občerstvenie.