• Vítanie jari

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Vítanie jari.

Dnes krásna sobota v znamení jari, ďakujeme, že sme mohli troškou spevu a tanca spestriť mestskú akciu v priestoroch historickej Radnice v Levoči.

• Návšteva tlačiarne

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva tlačiarne.

Marec je známy ako mesiac knihy, dnes sme navštívili tlačiareň, v ktorej sa vyrábajú knihy, časopisy, spevníky, brožúry a iné tlačoviny. Deti sa oboznámili s výrobou kníh, videli tlačiarenské stroje a prácu kníhtlačiarov.

• Návšteva knižnice s predškolákmi

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva knižnice s predškolákmi.

Viete o tom, že knihy spievajú? Dnes sme sa o tom presvedčili v Mestskej knižnici. Veď je predsa marec. Každá vyludzuje iné tóny, farby, nálady a odkazy. Bolo príjemne pozorovať aktivitu čítania príbehu zo školského prostredia, počúvania a následnej tvorby mačičkovej záložky do knihy. Prechádzali sme sa pomedzi regále a nasávali vôňu kníh a dokonalého poriadku na policiach. Číta sa vraj menej. Neplatí to o našej MŠ. Čítame pravidelne, dennodenne a zaujato. Milé pracovníčky knižnice prezradili, že dieťa predškolského veku a žiaci prvého ročníka platia členské 0,10 €. Symbolická cena. Určite motivácia dostatočná. V knihách sa ukrýva múdrosť, krása, fantázia a závislosť na nich, ponúka množstvo benefitov.

• Zdravie a choroba

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Zdravie a choroba.

Dnes mali naši predškoláci veľmi zaujímavú edukáciu o zdravých a nezdravých potravinách, zdravom životnom štýle a ich vplyv na jednotlivé orgány a zdravie. Zážitkovým učením sme deťom sprostredkovali vedomosti z tejto oblasti, krásne aktivity, ktoré deti vtiahli do procesu, boli pre ne prínosom. 😊

• Pekári

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Pekári.

Dnes krásna vzdelávacia aktivita so študentkou SOŠPg o profesii pekára s pripravenou prezentáciou o tomto povolaní, spoločne sme si upiekli aj žemličky podĺa receptu a piktogramov, deťom veĺmi chutil ich výsledný produkt, na ktorom si pochutnali pri obede. 😊💯