• Staviame my máje

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Staviame my máje.

Udržiavanie ľudových zvykov a tradícií.

Mesiac máj sa vo všeobecnosti považuje za obdobie lásky a zrodu nového života. Májová zeleň bola symbolom sily a dobrého rastu. Najvýznamnejšie postavenie medzi rastlinami mal vo zvykoch tohto obdobia strom, ktorý sa v tejto súvislosti označuje ako máj.

Máj stavia obyčajne mládenec dievčaťu, o ktoré sa uchádza, a ich stavanie je rozšírené na celom území Slovenska.

Ako máj slúžili najmä vysoké rovné stromy (najčastejšie jedle alebo smreky) zbavené kôry. Ich vrcholce sa zdobili pestrofarebnými stuhami.

Máje sa stavajú v noci a nasledujúcu nedeľu mládenci obchádzajú domy, pri ktorých stojí máj, a vyberajú „poplatky“ na nadchádzajúcu zábavu - majáles.

Zvyk stavania májov sa v zmenenej podobe udržal dodnes, stavia sa však zväčša jeden ovenčený strom uprostred dediny alebo hlavného námestia.

Vztýčený ostáva spravidla počas celého mája, aby ho následne slávnostne odstránili pri oslavách váľania mája.

• DEŇ MATIEK

• KVETY PRE MAMU

Všetky kvety do rúk mamy,skladám ako drahokamy.Za jej lásku, plnú nehy,za zelené detské brehy.Za jej štedrosť, starosť v hlave,za dni šťastné, za dni hravé,za rozprávky nad kolískou,za to, že vždy stojí blízko.Mamička, prajem Ti všetko najlepšie ku Dňu matiek.

• PREVÁDZKA MATERSKÝCH ŠKOL POČAS LETNÝCH PRÁZDNIN

• Levočské materské školy budú otvorené aj počas letných mesiacov júl a august 2021 podľa uvedeného harmonogramu:

od 1.7.2021 do 16.7.2021     MŠ, Ul. Jána Francisciho 8, Levoča

od 01. 07. do 23. 07. - Materská škola Predmestie 26, Levoča,

od 19.7.2021 do 30.7.2021   MŠ, Ul. Gustáva Hermanna 9, Levoča

od 2.8.2021 do 13.8.2021     MŠ, Ul. Gašpara Haina 1237/36, Levoča

od 16.8.2021 o 27.8.2021     MŠ, Ul. Železničný riadok 3, Levoča

od 30.8.2021 do 31.8.2021   mimo prevádzky

Platba za školné počas mesiacov júl a august bude realizovaná v súlade s platným VZN č. 8/2019 o výške príspevkov na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Levoča a to sumou 60,00 eur za dieťa do 3 rokov veku, a sumou 10,00 eur za jedno dieťa nad 3 roky veku.

Prosíme zákonných zástupcov detí o záväzné nahlásenie na jednotlivé materské školy

počas letných prázdnin a to najdenskôr do 31.5.2021 triednym učiteľkám.

Ďakujeme!

• OZNAMY

• PREVÁDZKA MATERSKÝCH ŠKOL POČAS LETNÝCH PRÁZDNIN

od 1.7.2021 do 16.7.2021     MŠ, Ul. Jána Francisciho 8, Levoča

od 19.7.2021 do 30.7.2021   MŠ, Ul. Gustáva Hermanna 9, Levoča

od 2.8.2021 do 13.8.2021     MŠ, Ul. Gašpara Haina 1237/36, Levoča

od 16.8.2021 o 27.8.2021     MŠ, Ul. Železničný riadok 3, Levoča

od 30.8.2021 do 31.8.2021   mimo prevádzky

počas letných prázdnin a to najdenskôr do 31.5.2021 triednym učiteľkám.

Poplatok za školné počas prázdninovej činnosti bude 5 eur/ dieťa/ jedna materská škola.

Ďakujeme!

O z n a m

Vážení rodičia,

na základe odporúčania zriaďovateľa mesta Levoča prevádzka materskej školy od 7.4.2021 bude realizovaná v plnom režime.

ako 7 počítaných dní k dátumu nástupu dieťaťa do školy a vypísané čestné vyhlásenie a vyhlásenie o bezinfekčnosti.

V prípade doprevádania vášho dieťaťa starými rodičmi, prípadne osobou, ktorá je Vami zapísaná na splnomocnení o preberaní dieťaťa je jej povinnosťou preukázať sa negatívnym testom pri vstupe do budovy MŠ.

Príloha č. 11a - Zákonný zástupca - Čestné vyhlásenie a súhlas so spracovaním údajov (docx, 23.01 kB)

OZNAM

V súvislosti s pretrvávajúcou pandémiou COVID 19 a na základe rozhodnutia primátora mesta Levoča

Ing. Miroslava Vilkovského MBA, bude výchova a vzdelávanie v materských školách v zriaďovateľskej

pôsobnosti mesta Levoča prebiehať naďalej podľa pokynov platných

od 08.03.2021 až do odvolania prednostne pre deti zamestnancov s nevyhnutne

prezenčným výkonom práce a pre deti v predškolskom veku (t.j. deti, ktoré navštevujú

MŠ posledný rok pred nástupom do ZŠ). Viď link. SKM_C36821031912240(1).pdf

Podmienkou nástupu dieťaťa na výchovno-vzdelávací proces je negatívny test zákonného zástupcu žiaka nie starší ako 7 počítaných dní k dátumu nástupu dieťaťa do školy a vypísané čestné vyhlásenie

(viď tlačivo).tlačivo - nové vyhlasenie o bezinfekcnosti

_________________________________________________________________________________________

V súvislosti s rozhodnutím ministra  školstva, vedy, výskumu a športu SR zo dňa 02. marca 2021 s účinnosťou od 8. marca 2021 do 21. marca 2021 a na základe rozhodnutia primátora mesta Levoča, Ing. Miroslava Vilkovského, MBA bude výchova a vzdelávanie v Materskej škole, Gašpara Haina 1237/36 prebiehať prednostne pre deti oboch zamestnaných rodičov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce a pre všetky deti v poslednom ročníku predškolského vzdelávania- t.j deti najstaršej vekovej kategórie.

Podmienkou nástupu dieťaťa na výchovno-vzdelávací proces je negatívny test zákonného zástupcu dieťaťa nie starší ako 7 dní k dátumu nástupu dieťaťa do školy a vypísané čestné vyhlásenie, ktoré nájdete tu:

Materská škola , Ulica Gašpara Haina 1237/36, 054 01 Levoča

a Združenie rodičov pri MŠ G. Haina 36 v Levoči

Milí rodičia a priatelia našej MŠ!

Chceli by sme Vás aj tento rok poprosiť o darovanie Vašich  2%  dane z príjmov, aj vďaka  ktorým by sme chceli skvalitniť výchovno- vzdelávací proces a zveľadiť prostredie našej MŠ. Získané finančné prostriedky budú použité na zveľadenie našich priestorov, školskej záhrady, na rôzne aktivity pre deti a pod. Sme MŠ s environmentálnym zameraním, preto by sme chceli tento rok pokračovať v projekte zeleň MŠ/Vzácna zelená- skrášliť exteriér MŠ skalkami, výsadbou stromčekov, ovocného sadu, bylinkovou špirálou, oddychovou časťou pod zelenou vŕbovou kupolou, poznávacím zmyslovým chodníkom a pod. Za každé poukázané 2% Vám zo srdca ďakujeme.

Ďakujeme za Vašu podporu!

TLAČIVO STIAHNETE TU:

Darovanie-2-2020.pdf